Najnovšie články

Pomaly sa nám začínajú znižovať denné teploty a tým sťažovať podmienky na lepiace a tesniace práce v exteriéri, ale aj v interiéri pokiaľ je stavba ešte nevykuro...

09-11-2017

Od 10.09.2017 Vám, našim zákazníkom,  prinášame dlho očakávané manžety na vodotesné a vzduchotesné prevedenie detailov stavieb.

...
10-09-2017

IzoSealing D2100
Silne lepiaca a spoľahlivo tesniaca hmota určená predovšetkým na trvalé vzduchotesné pripojenie parozábranných a parobrzdných fólií na masívne minerálne steny z betónu, tehál, tvárnic, tiež opatrené omietkami, ako aj na utesnenie škár a pripojení stavebných konštrukcií na vzduchotesnú rovinu v interiéri podľa DIN 4108-7. Po vytvrdnutí je zaručená dlhodobá a bezpečná tesnosť spoja, ktorá odoláva bežným zaťaženiam v oblasti pripojenia. IzoSealing D2100 je tiež veľmi vhodný na napojenie poistnej strešnej fólie na vystupujúce prvky strechy.

Prednosti produktu :

Samolepiaci a trvale elastický

Vysoká odolnosť voči starnutiu

Spracovateľnosť do -10°C

Bez zápachu a rozpúšťadiel

Pokyny pre spracovanie :

Steny z betónu, omietok alebo tvárnic v prípade nesúdržného povrchu je nutné napenetrovať napr. stavebným penetrákom IzoPen zriedeným v pomere 1 : 2 . Po vyschnutí povrchu ( cca 3 hodiny pri teplote 20°C ) sa lepiaca hmota nanesie pomocou vytlačovacej pištole na miesto lepenia v podobe húsenky 6-8mm hrubej. Prípadné nerovnosti povrchu je treba korigovať vyšším nánosom lepiacej hmoty IzoSealing D2100. V prípade, ze na povrchu ostane zbytková vlhkosť, výrazne sa predĺži čas vytvrdnutia hmoty. Pri difúzne otvorených membránach, akými sú napríklad poistné strešné fólie ( SD hodnota 0,01- 0,2 ) sa odporúča tieto vkladať priamo do čerstvo vytlačenej lepiacej a tesniacej hmoty IzoSealing D2100 tak, aby sa vytvorila 2-3mm hrubá lepiaca vrstva. Pri fixácii membrán s vysokým difúznym odporom ( PE parozábrany, Al-parozábrany, parobrzdy s SD hodnotou 30-200 ) sa nanesená húsenka IzoSealing D2100 nechá odvetrať cca 24 hodín, aby sa dosiahol požadovaný stupeň vytvrdnutia. Následne sa fólia väčším tlakom ( najlepšie za pomoci prítlačného valčeka ) fixuje na vysokolepivú húsenku IzoSealing D2100. Výhodou tohto typu kontaktného lepenia je okamžitá vysoká pevnosť a tesnosť pripojovacej škáry, hrúbka lepiacej vrstvy hmoty zabraňuje tzv. faldovaniu membrány pri jej postupnom zatláčaní valčekom a v neposlednom rade nie je potrebná dočasná fixácia lepeného spoja ani pri jeho okamžitom čiastočnom namáhaní.

Technické údaje :

Báza lepidla : Polyakrylát bez rozpúšťadla

Konzistencia hmoty : pastovitá hmota po vytvrdnutí elastická

Farba : modrá

Hodnota PH : slabo alkalická ( 7,8 – 8,2 )

Teplota spracovania : -10°C až +40°C

Teplotná odolnosť : -20°C až +80°C


Hustota : 1,02 kg/l

Doba skladovania : 12 mesiacov neotvorené v suchu
pri teplote 5°C až 25°C bez vplyvu
priameho slnečného žiarenia

Dostupné balenia : 310ml karuša, 20ks v kartóne, 60 kartónov na palete
600 ml saláma, 20ks v kartóne, 60 kartónov na palete

Technický list

Priamy kontakt pre bližšie informácie o tomto produkte :

Mobil : 0948 898 788
Mail : izotes@izotes.sk

 

Napísať recenziu

Vaše meno:


Vaša recenzia: Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: -           +

Opište kód z obrázku: