Najnovšie články

Nakoľko je zo strany našich zákazníkov v akustike záujem o odhlučnenie tepelných čerpadiel, rozhodli sme sa informovať o možnosti riešenia problému v tomto článku.

...
16-01-2019

V dôsledku stále veľmi teplého počasia, ktoré sa zdá, bude pokračovať aj v Novembri sme sa rozhodli obnoviť akcie na najpredávanejšie produkty.

...
05-11-2018

Tento týždeň končia horúčavy a kolektív IZOTES-u pre Vás pripravil výrazné zľavy na produkty vzduchotesnosti ( okenné tesniace pásky, utesnenie parozábrany a metalizovanú hliníkovú...

22-08-2018

Pod označením IzoFloor PE už u nás nájdete celkom nový produkt na vodotesné a vzduchotesné
separovanie jednotlivých vrstiev podláh.

...
30-07-2018

NOVINKY !

Napísal: Jozef Vereš Publikované v: Stavebné pásky a fólie Vytvorené: 2016-11-23 Zobrazené: 1905 Komentár: 0

Rozšírenie sortimentu butylkaučukových pások

1. Obojstranne lepiaca Butylová páska IzoRoof NDB- skrutkotesná 50mm x 30m x 1,5mm

Tento produkt je už známy našim zákazníkom viac ako 3 roky. NOVINKOU je, že sme spolu s jedným s najflexibilnejších výrobcov  butylkaučukových pások v Nemecku vylepšili tento produkt zvolením toho najvhodnejšieho typu butylkaučuku pre použitie pri stlačení- teda ako skrutkotesného butylu. Zvolený typ má tú najväčšiu možnú pevnosť v tlaku ( bez vytlačenia zvýšeného množstva butylkaučuku po stranách ), čoho výsledkom sú tie najlepšie tesniace vlastnosti pri stlačení kontralatou zo strany exteriéru pri strechách s veľmi nízkym sklonom ( pultové strechy a pod. ), alebo pri stlačení plochou závesu zo strany interiéru, kedy je cieľom dosiahnuť čo najlepšiu možnú vzduchotesnosť pri preskrutkovaní parozábrany .
Páska má nový rozmer 50mm x 30m x 1,5mm ( doposiaľ 40mm x 30m x 1,5mm ).  Dĺžka pásky je naďalej teda plne postačujúca na utesnenie parozábrany cez preskrutkované spojenie závesu SDK do celého domu, keďže sa strihá na rozmery plochy závesu cca 5-7 cm dlhé.

 

2. Obojstranne lepiaca Butylkaučuková páska IzoRoof BS 15mm x 45m x 1mm

Ide o nový produkt, pri ktorom je zvolený druh butylkaučuku s veľmi vysokou lepivosťou a je zvlášť vhodný na obojstranné vzájomné lepenie parozábran, ako aj na pripojenie parozábrany o stenu ( betónový veniec, tehlu, pórobetón, alebo iný minerálny podklad, OSB dosku ... ). Pri tejto aplikácii sa páska nalepí najprv v jednej vrstve na stenu, po dôkladnom pritlačení sa odstráni krycia fólia a druhá vrstva sa prekladá cez cca polovicu šírky prvej vrstvy tak, že vznikne cca 23mm široká vrstva butylkaučuku v strede pásky hrúbky 2 mm, do ktorej sa vloží parozábrana a valčekom sa pritlačí o podklad.  Penetračný náter IzoPEN sa použije pred aplikáciou pásky pri nesúdržných a zaprášených podkladoch ( najmä pórobetónových tvárnic ..) zriedením v pomere 1:3 s vodou a dobou schnutia min. 4 hodiny pri teplote 20°C.
IzoRoof BS je rovnako vhodný na vodo- a vzduchotesné lepenie nopových fólií, dotesňovanie presahov plechových strešných dielcov a pod.  Jedným slovom, všade tam, kde sa vyžaduje dokonalé utesnenie bez potreby silového lepenia.

Tagy:

Zanechať komentár

Captcha