Najnovšie články

Nakoľko je zo strany našich zákazníkov v akustike záujem o odhlučnenie tepelných čerpadiel, rozhodli sme sa informovať o možnosti riešenia problému v tomto článku.

...
16-01-2019

V dôsledku stále veľmi teplého počasia, ktoré sa zdá, bude pokračovať aj v Novembri sme sa rozhodli obnoviť akcie na najpredávanejšie produkty.

...
05-11-2018

Tento týždeň končia horúčavy a kolektív IZOTES-u pre Vás pripravil výrazné zľavy na produkty vzduchotesnosti ( okenné tesniace pásky, utesnenie parozábrany a metalizovanú hliníkovú...

22-08-2018

Pod označením IzoFloor PE už u nás nájdete celkom nový produkt na vodotesné a vzduchotesné
separovanie jednotlivých vrstiev podláh.

...
30-07-2018

IZOTES - NOVINKY 2017

Napísal: Jozef Vereš Publikované v: Izotes Vytvorené: 2017-07-12 Zobrazené: 1899 Komentár: 0

Vážení priaznivci kvalitného stavania,

Od začiatku roka 2017 bol sortiment našej rodinnej firmy rozšírený o nové produkty v oblasti vzduchotesného a vodotesného pripojenia detailov stavby, ktoré sa zatiaľ nie všetky dostali na naše web stránky k dostupnosti pre širokú verejnosť, pretože boli mnohé z nich na začiatku zaradené do predaja výhradne na objednávku niektorých našich firemných zákazníkov. Ich predaj sa však rozbehol do takej miery, že sme sa rozhodli ich natrvalo zaradiť aj do sortimentu pre širokú verejnosť a týmto si dovoľujem Vám ich všetkým predstaviť, aby ste spoznali ich výhody a mohli ich uplatniť na svojej stavbe.

 

1. Flísový butyl veľmi dobre poznáte mnohí ako FLIESFLEX 75mm x 10m, ktorý je jedným z našich najobľúbenejších produktov pre jeho flexibilitu, dobrú tvarovateľnosť a pohodlnú aplikáciu najmä v rohoch kvôli delenému kryciemu papieru pásky. Pridali sme do sortimentu flísový butyl s názvom IzoFlies (hrúbka butylu 0,8mm, 120g/m2 silikónový krycí papier po celej šírke pásky-nedelený, opačný návin, nosič z vpichovaného flísu ), ktorý je primárne určený na hydroizolačné prevedenie pripojení detailov stavby. Je určený na priame ( nie rohové ) lepenie rôznych pripojení, akými sú napríklad spojenia balkónových plechových profilov o betónovú dosku, utesnenie spojov OSB dosiek s následnou požiadavkou na plošnú omietateľnosť spoja a celej plochy dosky, utesnenie dilatačných škár na betónových doskách a pod. Podnetnou aplikáciou na tento nový produkt bola hydroizolácia päty steny pri výstavbe montovaných domov, to znamená obalenie celej spodnej časti stavby na výšku 15 cm jedným kusom pásu o šírke 50 cm.  Výhodou tohto produktu je možnosť, ho prekryť omietkou, hydroizolaáciou, hrubovrstvým náterom a pod. Od 15.07.2017 budú na našich stránkach dostupné šírky tohto produktu 50mm, 100mm, 150mm, 300mm a 500mm. Dĺžka pásu je 10 metrov.

 

2. Bitumen ALU, OLOVO - tesniaci pás s hliníkovou fóliou ( hrúbka bitumenkaučukovej lepiacej vrstvy 1,5mm ), doteraz predávaný len v týchto dvoch odtieňoch sme doplnili o nasledujúce farby : Tehlovo-červená a medená.  Pás je v prvom rade predávaný ako opravná páska pri poškodeniach plechových pripojení zvodových žľabov, odkvapových korýtok, plechových striech ( trapézové plechy a pod. ), pri pripojeniach striech na zvislé steny a pod.

 

3. Obojstranná butylová páska je u nás v sortimente v dvoch rozmerových prevedeniach :  50mm x 1,5mm x 30m , 15mm x 1,0mm x 45m , pričom ide o čistý butyl. Do sortimentu sme pridali IzoRoof BV v hrúbke 1mm a dĺžke 15m , kde písmeno V znamená vystužený. Obojstranný butyl je zosilnený sieťovinou, ktorá ho robí stabilnejším pri aplikácii, kedy je podstatne vylepšená jeho nevýhodná vlastnosť kohézie, zrozumiteľnejšie povedané vnútornej sily v ťahu, kedy sa čistý butyl pri skúškach na silu zlepenia roztrhne sám v sebe ( na oboch stranách lepeného spoja ostáva polovica hrúbky butylu ). Vystužením je tiež zvýšená stabilita pri namáhaní v tlaku. IzoRoof BV je čiernej farby, dostupný v šírkach 25mm, 38mm, 50mm. Je určený na obojstranné lepenie PE fólií, EPDM fólií, jazierkových fólií, lepenie parozábran na stenu a pod.

 

 

4. Kaučukový tesniaci pás 120/70mm na vkladanie do tekutej 1K a 2K hydroizolácie na utesnenie rohov vo vlhkých miestnostiach a na balkónoch. Rovnako sa dá pás použiť aj na premostenie dilatačných škár v betónových podlahách, ak je zvýšená požiadavka na odolnosť voči prieniku vody cez podlahovú konštrukciu. Produkt je zložený z tesniacej zóny 70mm širokej, tvorenej kaučukovou vrstvou ( TPE termoplastický elastomér ) hrubou 0,65mm, na ktorú je z oboch strán natavená vystužovacia tkanivová mriežka. Pás máme v ponuke vo verzii dĺžky kotúča 10m a 50m.

 

Všetky spomínané produkty si môžete pozrieť zvlášť v menu NOVINKY na našej stránke.

 

V krátkej budúcnosti budeme sortiment dopĺňať o prechodové manžety na vkladanie do tekutých hydroizolačných hmôt, ako aj samolepiacich verzií manžiet na utesnenie prechodov káblov, chráničiek a odpadových rúr.

 

                                    Jozef Vereš

Tagy:

Zanechať komentár

Captcha