Najnovšie články

Nakoľko je zo strany našich zákazníkov v akustike záujem o odhlučnenie tepelných čerpadiel, rozhodli sme sa informovať o možnosti riešenia problému v tomto článku.

...
16-01-2019

V dôsledku stále veľmi teplého počasia, ktoré sa zdá, bude pokračovať aj v Novembri sme sa rozhodli obnoviť akcie na najpredávanejšie produkty.

...
05-11-2018

Tento týždeň končia horúčavy a kolektív IZOTES-u pre Vás pripravil výrazné zľavy na produkty vzduchotesnosti ( okenné tesniace pásky, utesnenie parozábrany a metalizovanú hliníkovú...

22-08-2018

Pod označením IzoFloor PE už u nás nájdete celkom nový produkt na vodotesné a vzduchotesné
separovanie jednotlivých vrstiev podláh.

...
30-07-2018

NOVINKY V UTESNENÍ PRIPOJOVACEJ ŠKÁRY OKIEN  DVERÍ + ZĽAVOVÝ KUPÓN NA -10% Z NÁKUPU NA www.izotes.sk

Napísal: Jozef Vereš Publikované v: Izotes Vytvorené: 2018-03-19 Zobrazené: 2031 Komentár: 0

Od 01.03.2018 sme pre Vás, našich zákazníkov pripravili niekoľko noviniek v oblasti utesnenia pripojovacej škáry okien a dverí.

Prvou je rozšírenie sortimentu dĺžok membránových pások Winflex vnútorný a Winflex vonkajší o 25 metrovú verziu pások. To znamená, že odteraz si nebudete musieť kupovať nepotrebné metre pásky, pretože 25 metrový kotúč sa samozrejme oveľa lepšie kombinuje s výsledkom menšieho odpadu nepotrebnej pásky. 40 metrová dĺžka ostáva v už len do vypredania zásob.


Druhou novinkou je zaradenie úplne nového produktu do sortimentu pások na vzduchotesné pripojenie škáry okien a dverí zo strany interiéru. Ide o pásku IzoWin Complete BS 100mm x 20m (viď obrázok k tomuto článku ) . Je to kompletne samolepiaca verzia pásky, pričom na nalepenie na rám okna je ako vždy samolepiaci okraj pásky v šírke 20mm s veľmi kvalitným akrylátovým lepidlom. Na ostenie ostáva samolepiaca vrstva butylkaučuku potiahnutá po celej šírke pásky – 100mm. Nosič pásky tvorí pružný flís, ktorý poznáte aj z produktu Fliesflex 75mm x 10m. Jeho pružnosť zabezpečuje veľmi dobré profilovanie pásky v okolí kotiev a v rohoch, prípadne zlepšujú výrazne aplikáciu pri mierne nerovných osteniach. Butylkaučuková samolepiaca vrstva je vhodná na všetky typy minerálnych podkladov ( betón, omietka, tehla,, tvárnice a pod. ), ako aj na drevo, plasty a podobne.  IzoWin Complete BS 100mm x 20m je určený na utesnenie zo strany interiéru, pretože butylová vrstva má vysokú SD hodnotu – je to preto tá najlepšia alternatíva vnútorného utesnenia, pretože sa dosiahne najväčší možný rozdiel SD hodnôt –pomer INTERIÉR:EXTERIÉR . Zároveň je páska po nalepení flexibilná s veľmi dobrou adhéziou na ostenie.

 

Treťou novinkou je páska IzoCompri 600 určená pre škáry od 6 do 16mm v dĺžke 8metrov,  šírke 23mm a je mimoriadne vhodná na utesnenie zo strany exteriéru najmä v kombinácii s predchádzajúcou novinkou IzoWin Complete BS 100mm x 20m. Páska sa lepí na vonkajšiu koľajničku okenného rámu – teda z exteriérovej strany. Po osadení okna do otvoru a ustavení do vodováhy-zafixovaní v stavebnom otvore páska do cca 30 min až 1 hodiny vyexpanduje a vyplní čiastočne pracovnú škáru. Následne sa nastrieka PU pena do ostatku šírky a hĺbky škáry zo strany interiéru. Po zaschnutí peny sa táto zrežie zarovno okenného rámu a z vnútornej strany sa aplikuje páska IzoWin Comlete BS 100mm x 20m vopred nalepená samolepiacim okrajom na rám okna. Veľmi veľkou výhodou použitia expanznej pásky IzoCompri 600 / 6-16mm x 23mm x 8m je hlavne utesnenie výškových budov ( panelákov, bytoviek a pod. ) kedy odpadá riziko úrazu pádom z výšky, pretože sa úplne eliminuje vykláňanie pracovníkov pri utesňovacích a montážnych prácach na strane exteriéru. Zároveň netreba dodatočne upravovať vonkajšiu časť pripojovacej škáry a je UV odolná min. po dobu 12 – 24 mesiacov.


Kto vydržal čítať až doteraz a plánuje nakúpiť niektoré z produktov na našej stránke www.izotes.sk dostáva za odmenu 10% zľavu z celého nákupu použitím kódu : “izocompri“  v závere objednávky.

 

Príjemné stavanie s tesniacimi páskami od IZOTES-u

 

Jozef Vereš

Tagy:

Zanechať komentár

Captcha